Předvánoční článek k zamyšlení

Na celém světě je spoustu článků a blogů o kosmetice (nemyslím přírodní, ta je podle mě také důležitá), o módě…Ale je málo článků o věcech, které jsou v životě opravdu důležité. Samozřejmě každý má svůj žebříček důležitosti nastavený jinak, ale některé hodnoty máme všichni podobné. A já cítím potřebu, psát o těch věcech, které dle mého názoru důležité jsou. Počítám s tím, že se mnou nebude každý souhlasit, tak už to v životě chodí 🙂

Možná se Vám bude zdát tento článek předčasný, ale cítím potřebu se vypsat. Zbývá měsíc do Vánoc a já cítím, jak začínají být všichni ve stresu. O tom, že jsou Vánoce svátky klidu a míru, si můžeme nechat jen zdát. Proč?!

Přijde mi to strašně hloupé, každý řeší dárky, protože mají všichni nějaké očekávání, co dostanou. A když říkají, že nechtějí nic, ale přesto mají očekávání, je to o to horší. Vánoce přece o dárcích nejsou. Víte o tom, že si někteří berou na dárky půjčku? Proč? Když chci někomu udělat radost, raději mu něco vyrobím, když na to nemám. Takové dárky jsou nejhezčí. Podle mě je největší štěstí, když se sejdeme s lidmi, které máme rádi a jsme všichni zdraví. Proč si lidi diktují, co by chtěli na Vánoce? O TOM TO PŘECE NENÍ! Teď nemluvím o malých dětech, to je něco úplně jiného. Dětem nevysvětlíte, že je štěstí vidět se s rodinou, děti vidí štěstí v dárcích :-D. Všichni jsme byli děti…Ale zase nejsem pro, dávat dětem dárků milion, protože pak jim dojde o to později, že to není o dárcích (teď mluvím o těch rodičích, kteří si berou na vánoce půjčku). To je ale jiné téma a chápu, že ne každý se mnou bude souhlasit. Vše je o tom, jak si to nastavíte. Článek jsem chtěla věnovat dospělým. Lidé přestávají mít rádi Vánoce a to mě mrzí, protože jsou to moc hezké svátky. Ten stres okolo si tvoříme jen my v sobě. Chápu, že nakupování v obchoďácích dokáže vytočit, to vytočí snad každého, i mě. Každý do Vás šťouchá, aby Vás mohl předběhnout, protože, „co když mi to všechno, někdo vykoupí?“. A je to životně důležité? Bude tak moc vadit, když to nestihnete koupit? Já myslím, ne. Ještě k tomu, když většina lidí vlastně neví, pro co tam jde.

 

Přece hned nemusíme být všichni negativní, jen proto, že jsou tu Vánoce. To není sprosté slovo. Zkusme se všichni na chvíli zastavit. Za chvilku tu bude advent. Zapalme si svíčky a raději něco vyrobme. Na vánočních trzích si dejme medovinu, pak si v televizi pustíme pohádky… Jestli budeme mít štěstí, tak nebudou Vánoce na bahně, ale na sněhu, jestli ne, tak nevadí. Můžu to změnit? Ne. O tom to přece taky není.  

Užijte si to předvánoční a vánoční období v klidu. Vždyť je moc hezké 🙂

A jaký názor máte na předvánoční a vánoční období Vy?

Sdílejte můj článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *